0532 620 75 55
Aydın Oto Ekspertiz
Hizmetlerimiz

Motor Güç Testi


Aydın oto ekspertiz bünyesinde bulunan tecrübeli motor ustaları tarafından motor aksamı detaylı olarak incelenir. 
Kontrollerde vuruntu, turbo, egzoz duman, motor yapının durumu, motor soğutma suyu, motor üfleme kontrolü ve motorun genel performansı gibi ayrıntılara bakılır. Varsa tüm sorunlar net olarak ortaya konularak raporlanır.

Alt Kontrol Testi


Aydın oto ekspertiz test alanına alına aracınız lifte kaldırılarak alt kısmı detaylı bir şekilde incelenir. Aracın alt kısımdan bir darbeye maruz kalıp kalmadığı ön takımında bir problem olup olmadığı kontrol edilir. Özellikle rot başları, direksiyon dişli kutusu özenle kontrol edilmektedir.

Süspansiyon Testi


Süspansiyon sistemi aracın yolda tutunmasını sağlar ve yay kesilmediği bozulmaz, özelliğini kaybetmez. Fakat amartisörler zamanla direncini kaybederek gereğinden fazla esner ve yaylara fazlaca yük biner. Bu durum yol tutuşunu ciddi anlamda bozar. Aydın oto ekspertiz bünyesinde yapılan süspansiyon testi ile arıza tespit edilir. 

Fren Testi


Fren sistemi ABS beyni, sensörler, fren balataları, fren diskleri ve hidrolikden oluşur. Frene basıldığında sensörler ABS beynine bilgi verir, beyin tekerleğin kaymasını ve aracın savrulmasını önler. Sistemi oluşturan parçalardan birinin arızası sistemin düzgün çalışmasını engeller. Fren testi esnasında fren sistemindeki arızalar tespit edilmektedir.

Kaporta Kontrolü


Kaporta aracın tüm aksamı ile sürücü ve yolcu bölümlerini kapatan dış metal kaplamaya verilen addır. Aydın oto ekspertiz kaporta ve boya ustaları tarafından özellikle araçta değişen parçalar tespit edilir. Çünkü araçta değişen parça olması ciddi bir kaza  göstergesidir ve değişen parçaların çokluğu araç için ciddi bir sorundur.

Boya Durumu


Satın alacağınız aracın kısmen veya tamamen boyanmış olması da aracın değerini düşüren ciddi bir sorundur. Ekspertiz yapılmadan satıcının beyanına bakılarak satın alınan araçlar 2.el araç satılmak istendiğinde zarar etmenize sebep olur. Oto ekspertiz esnasında özel cihazlar yardımıyla en ufak bir boya bile tespit edilmektedir.

Web Tasarım: Horizon